RUDY ZNALAZŁ DOM!! :) Błagam, pomóż mi... Dłużej już nie wytrzymam.... Umrę tutaj, bo jestem zwykłym kundlem...., Česká republika, Neděle, 18. Listopad 2018

Rudy urodził się na wsi . Od samego początku był niekochany. „Właściciel” nie pilnował go, pies włóczył się po całej okolicy, biegał za suczkami. Po kilku latach przyzwyczaił się do życia w nędzy i walki o każdy kęs jedzenia. Musiał polować. Z głodu jadł kury, króliki okolicznym mieszkańcom, którzy go za to bili, a nawet próbowali otruć. Tak Rudy był przepędzany z miejsca na miejsce. Nie miał co jeść, więc siedział pod szkołą, gdzie dzieci wyrzucały mu resztki. Rudy się z nimi bawił. W międzyczasie Rudy spotkał sunię – Kasię, ona też nie miała domu. Bronił jej i nie pozwalał skrzywdzić .Gryzł się z innymi psami w obronie Kasi. Niechęć do innych samców pozostała mu do tej pory.W końcu ktoś zgłosił psy do ośrodka w gminie i nakazał odłapanie ich. Hycel przyjechał, Rudy oraz Kasia bez oporu wsiedli do samochodu. Oboje trafili do Punktu Przetrzymań dla bezdomnych zwierząt w Pawłowie. Kasia od razu znalazła kochający dom. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam Rudego, pomyślałam ,że nie mogę go tak pozostawić. Tym bardziej , że chciał zalizać każdego człowieka na śmierć Zabrałam go do siebie , do domu, chciałam mu podarować dom tymczasowy. Rudy z początku biegał po podwórku. Niestety Rudy przez całe życie był wolny i błąkał się i to miał już zakodowane w psychice. Wyskoczył przez bramę… Mam bardzo niskie ogrodzenie.Sytuacja z wyskakiwaniem przez bramę powtórzyła się jeszcze dwa razy. Mimo, tego ,że wyskakiwał, to po 10 minutach zaaaawsze wracał z powrotem, w taki sam sposób, jaki uciekł. Nie umiał chodzić po drodze, wchodził pod koła samochodów. Pewnego dnia potrąciło go auto. Nie doznał większych obrażeń. PRÓBOWALIŚMY WSZYSTKICH MOŻLIWYCH SPOSOBÓW, ABY UNIEMOŻLIWIĆ RUDEMU UCIECZKĘ. Bezskutecznie. Był sprytniejszy od nas. Często wracał poraniony, bo wdawał się w walki z innymi psami. Zjadał króliki. Nie mogliśmy sobie poradzić z Rudym, zdziczał. A zdziczałe, niezsocjalizowane psy są poddawane eutanazji. Zdecydowaliśmy się na brutalny krok- oddaliśmy Go do punktu. Obiecałam sobie wtedy,że choćby nie wiem co, znajdę dla niego bezpieczny dom. I nigdy nie odpuszczę.

Smutek Rudego nie miał końca, wył bez przerwy, nie jadł, nie pił. Pewnego dnia, kiedy pracownicy robili selekcję w kojcach, Rudy im się wyrwał. Nie było go godzinę. A gdzie był? Siedział pod drzwiami mojego domu… Kiedy pracownicy przyjechali go ode mnie zabrać z powrotem do gminnego kojca, jego oczy błagały, aby go stamtąd nie zabierać… Obecnie bohater tej historii siedzi w gminnym kojcu 2mX1m, nie ma żadnego psiego przyjaciela, jest sam. Mam nadzieję ,że po kastracji jego niechęć do samców zniknie, do suczek nic nie ma. Rudy nigdy nie ugryzie człowieka, to pies, który zapłaci każdą cenę za możliwość kontaktu z człowiekiem, on go kocha bardziej od siebie. Łasi się i domaga się pieszczot. Rudy nie jest jest żadnym Yorkiem, maltańczykiem, westem, pekińczykiem, czy inną wymyślną rasą…, choć wiem,że gdyby był, to po opublikowaniu tej historii od razu rozdzwoniłyby się telefony z pytaniem „ kiedy mogę po niego przyjechać?!”. Nie, Rudy jest najzwyczajniejszym wiejskim kundlem, który odda całe swoje serce człowiekowi , tylko potrzebuje domu z wysokim ogrodzeniem. Jeśli ktoś miałby pomysł, jak mu pomóc, chciałby mu dać dom stały lub tymczasowy, czy zaoferowałby pomoc behawioralną, to jesteśmy otwarci na propozycje. Kontakt.: 606-808-043.
Zuzanna Jóźwik.
------------
EDIT: 05.2015r. Rudy już po kastracji. Spokorniał, stał się bardziej posłuszny i grzeczny. Szukamy domu tymczasowego! Myślę,że Rudy dostosuje się i nie będzie uciekał, a jeśli to będzie to robił, to pomyślimy o terapii behawioralnej. Proszę o pomoc w poszukiwaniu domku!!!


NIE MOŻESZ POMÓC, CHOCIAŻ UDOSTĘPNIJ, TO NIC NIE KOSZTUJE!

Neděle, 18. Listopad 2018, Česká republika, RUDY ZNALAZŁ DOM!! :) Błagam, pomóż mi... Dłużej już nie wytrzymam.... Umrę tutaj, bo jestem zwykłym kundlem....

Volba Prezidenta ČR

Volba Prezidenta ČR

Pátek 03. Květen 2019
1. Podnuselák
Sobota 27. Duben 2019
Miss James Live
Sobota 27. Duben 2019
Marco Live
Neděle 28. Duben 2019
Live Acoustic Show with Pedro
Pondělí 29. Duben 2019
Den inovací v Digiteq Automotive
Úterý 21. Květen 2019
Zažij Embedit
Středa 24. Duben 2019
Další populární události
Získat doporučení na události na základě vašeho vkusu z Facebooku. Získej ho ihned!Ukažte vhodné akce pro měNyní ne